სად იმართება არჩევნების II ტური

პუბლიკა

თვითმმართველობის არჩევნების მეორე ტური 30 ოქტომბერს 5 თვითმმართველ ქალაქში, 15 თვითმმართველ თემსა და 24 საარჩევნო ოლქში გაიმართება. ამომრჩეველთა საერთო რაოდენობა 2 088 722-ს შეადგენს. მოქალაქეები 20 მერსა და საკრებულოების 42 მაჟორიტარ წევრს აირჩევენ.

თვითმმართველი ქალაქების მერობის კანდიდატები

თბილისი
  • ნიკა მელია – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • კახა კალაძე – „ქართული ოცნება“
რუსთავი
  • დავით კირკიტაძე – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • ნინო ლაცაბიძე – „ქართული ოცნება“
ქუთაისი
  • ხატია დეკანოიძე – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • იოსებ ხახალეიშვილი – „ქართული ოცნება“
ფოთი
  • გიგი უგულავა – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • ბექა ვაჭარაძე – „ქართული ოცნება“
ბათუმი
  • გიორგი კირთაძე – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • არჩილ ჩიქოვანი – „ქართული ოცნება“

თვითმმართველი თემების მერობის კანდიდატები

თელავი
  • გიორგი ბოტკოველი – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • ლევან ანდრიაშვილი – „ქართული ოცნება“
თიანეთი
  • თამაზ მეჭიაური – „თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის“
  • ლევან წიკლაური – „ქართული ოცნება“
ქარელი
  • ნიკოლოზ ახალკაცი – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • ზაზა გულიაშვილი – „ქართული ოცნება“
ხაშური
  • იოსებ ბუაძე – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • თენგიზ ჩიტიაშვილი – „ქართული ოცნება“
ცაგერი
  • ბესარიონ ბენდელიანი – „გახარია ‒ საქართველოსთვის“
  • გიორგი ნემსაძე – „ქართული ოცნება“
ბაღდათი
  • გიორგი რობაქიძე – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • კახა ენუქიძე – „ქართული ოცნება“
წყალტუბო
  • ზაზა მეტრეველი – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • გენადი ბალანჩივაძე – „ქართული ოცნება“
ოზურგეთი
  • ავთანდილ თალაკვაძე – „ქართული ოცნება“
  • კონსტანტინე შარაშენიძე – დამოუკიდებელი კანდიდატი
სენაკი
  • კობა ნაყოფია – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • ვახტანგ გადელია – „ქართული ოცნება“
მარტვილი
  • თეიმურაზ ჯანაშია – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • თორნიკე ჯანაშია – „ქართული ოცნება“
ხობი
  • ბესიკი შენგელია – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • დავით ბუკია – „ქართული ოცნება“
ზუგდიდი
  • ანზორ მელია – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • მამუკა წოწერია – „ქართული ოცნება“
წალენჯიხა
  • გიორგი ხარჩილავა „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • გოგა გულორდავა – „ქართული ოცნება“
ჩხოროწყუ
  • ბადრი ქარჩავა – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • დათო გოგუა – „ქართული ოცნება“
ხელვაჩაური
  • მიშა ბოლქვაძე – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • ზაზა დიასამიძე – „ქართული ოცნება“.

მაჟორიტარული ოლქები

საბურთალოს მე-3 მაჟორიტარული ოლქი
  • ავთანდილ ცინცაძე – „ქართული ოცნება“
  • ბორისი ყურუა – „ზურაბ გირჩი ჯაფარიძე: გირჩი ‒ მეტი თავისუფლება“
ყვარლის მე-9 მაჟორიტარული ოლქი
  • მამუკა ბერიაშვილი – „ქართული ოცნება“
  • რატი ტურაშვილი – „გახარია ‒ საქართველოსთვის“
ახმეტის მე-3 მაჟორიტარული ოლქი
  • ელდარ ბაღაკაშვილი – „ქართული ოცნება“
  • მალხაზ მაჩალიკაშვილი – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
თიანეთის 1-ლი მაჟორიტარული ოლქი
  • ზვიად ზვიადაური – „ქართული ოცნება“
  • ნანა ცალუღელაშვილი – „თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის“
რუსთავის მე-6 მაჟორიტარული ოლქი
  • გრიგოლ ვეფხვაძე – „ქართული ოცნება“
  • ერეკლე დოლიძე – „გახარია ‒ საქართველოსთვის“
დუშეთის 1-ლი მაჟორიტარული ოლქი
  • გიორგი ინაშვილი – „ქართული ოცნება“
  • იოსებ ბუჩაშვილი – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
კასპის 1-ლი მაჟორიტარული ოლქი
  • ბადრი ჯანიაშვილი – „ქართული ოცნება“
  • ვალერი ბაკიძე – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
ქარელის 1-ლი მაჟორიტარული ოლქი
  • ყარამან როინაშვილი – „ქართული ოცნება“
  • თემურ ხოსრუაშვილი – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
ქარელის მე-3 მაჟორიტარული ოლქი
  • მურთაზ ცისკაძე – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • გიორგი გრიგალაშვილი – „ქართული ოცნება“
ხაშურის მე-7 მაჟორიტარული ოლქი
  • დავით მეტრეველი – „ქართული ოცნება“
  • თემურ ვარდოშვილი – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
ონის მე-4 მაჟორიტარული ოლქი
  • მადლენა მეტრეველი – „ქართული ოცნება“
  • თამაზ მეტრეველი – „გახარია ‒ საქართველოსთვის“
ონის მე-7 მაჟორიტარული ოლქი
  • მამუკა ყავლაშვილი – „ქართული ოცნება“
  • თეიმურაზ დევიძე – „ლელო“
ლენტეხის მე-5 მაჟორიტარული ოლქი
  • ბერდია ზურაბიანი „ქართული ოცნება“
  • გიორგი შავრეშიანი – „თავისუფალი საქართველო (ზაზა ხატიაშვილი, კახა კუკავა,
    გრიგოლ ჯოჯუა)“
სამტრედიის მე-8 მაჟორიტარული ოლქი
  • პაატა კოხრეიძე – „ქართული ოცნება“
  • ალექსანდრე კოხრეიძე – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
ჭიათურის მე-12 მაჟორიტარული ოლქი
  • ვახტანგ ცუცქირიძე – „ქართული ოცნება“
  • რემი ბიწაძე – „ვადამდელი არჩევნები ‒ ერთიანი საქართველო ‒ დემოკრატიული მოძრაობა“
წყალტუბოს მე-11 მაჟორიტარული ოლქი
  • რევაზი დიდავა – „ქართული ოცნება“
  • ლადო ყაველაშვილი – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
ოზურგეთის 1-ლი მაჟორიტარული ოლქი
  • ლელა საჯაია – „ქართული ოცნება“
  • გიორგი სირაძე – „გახარია ‒ საქართველოსთვის“
ოზურგეთის მე-6 მაჟორიტარული ოლქი
  • რაინდი დუმბაძე – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • გიორგი ჩაგანავა – „ქართული ოცნება“
ოზურგეთის მე-11 მაჟორიტარული ოლქი
  • ნინო მახარაძე – „ქართული ოცნება“
  • დათა მიქელაშვილი – დამოუკიდებელი კანდიდატი
ოზურგეთის მე-12 მაჟორიტარული ოლქი
  • ტიტე მგელაძე – „ქართული ოცნება“
  • შალვა თავდიშვილი – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
ჩოხატაურის მე-10 მაჟორიტარული ოლქი
  • ზვიადი მამალაძე – „ქართული ოცნება“
  • მამუკა ჯინჭარაძე – „გახარია ‒ საქართველოსთვის“
სენაკის მე-3 მაჟორიტარული ოლქი
  • ლაშა კუჭავა – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • გიგა წურწუმია – „ქართული ოცნება“
სენაკის მე-8 მაჟორიტარული ოლქი
  • მამუკა აბშილავა – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • შაქრო კოკაია – „ქართული ოცნება“
მარტვილის მე-3 მაჟორიტარული ოლქი
  • გიორგი გაბუნია – „ქართული ოცნება“
  • კობა ასაბაშვილი – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
მარტვილის მე-8 მაჟორიტარული ოლქი
  • ზურაბ ბიგვავა – „გახარია ‒ საქართველოსთვის“
  • მინდია გაბისონია – „ქართული ოცნება“
მარტვილის მე-9 მაჟორიტარული ოლქი
  • გოგი ბასილაია – „ქართული ოცნება“
  • გიორგი ჯიჯელავა – „ევროპელი სოციალისტები“
ზუგდიდის მე-4 მაჟორიტარული ოლქი
  • ზვიად ჯღარკავა – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • ირაკლი ჯანაშია – „ქართული ოცნება“
წალენჯიხის 1-ლი მაჟორიტარული ოლქი
  • ვალერიანე კვარაცხელია – „ქართული ოცნება“
  • გელა აბულაძე – „გახარია ‒ საქართველოსთვის“
წალენჯიხის მე-4 მაჟორიტარული ოლქი
  • ლირა ღურწკაია – „ქართული ოცნება“
  • მამუკა მიქავა – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
წალენჯიხის მე-5 მაჟორიტარული ოლქი
  • ნანა კეკუა – „ქართული ოცნება“
  • ბელა კვირკვია – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
წალენჯიხის მე-6 მაჟორიტარული ოლქი
  • ვლადიმერი კვარაცხელია – „ქართული ოცნება“
  • რომან კვარაცხელია – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
წალენჯიხის მე-9 მაჟორიტარული ოლქი
  • ბაკურ სონგულია – „ქართული ოცნება“
  • დათო მესხია – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
ჩხოროწყუს 1-ლი მაჟორიტარული ოლქი
  • ჯანო პერტაია – „ქართული ოცნება“
  • რამაზი გულუა – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
ჩხოროწყუს მე-2 მაჟორიტარული ოლქი
  • მამუკა ფიჩხაია – „ქართული ოცნება“
  • ვარლამ სიჭინავა – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
ჩხოროწყუს მე-5 მაჟორიტარული ოლქი
  • შოთა წურწუმია – „გახარია ‒ საქართველოსთვის“
  • დათო კვირტია – „ქართული ოცნება“
ჩხოროწყუს მე-6 მაჟორიტარული ოლქი
  • ტარიელ შენგელია – „გახარია ‒ საქართველოსთვის“
  • ნუგზარ ჯალაღონია – „ქართული ოცნება“
ჩხოროწყუს მე-7 მაჟორიტარული ოლქი
  • აჩიკო ცირამუა – „გახარია ‒ საქართველოსთვის“
  • გოგა თოლორდავა – „ქართული ოცნება“
ქედის მე-2 მაჟორიტარული ოლქი
  • ევგენ ცინცაძე – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • ოთარ ხარაძე – „ქართული ოცნება“
ხელვაჩაურის მე-5 მაჟორიტარული ოლქი
  • მამუკა ჯევაიში – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • ელიზბარ ზოიძე – „ქართული ოცნება“
ხელვაჩაურის მე-6 მაჟორიტარული ოლქი
  • დავით დუმბაძე – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
  • შოთა ფუტკარაძე – „ქართული ოცნება“
ხულოს 1-ლი მაჟორიტარული ოლქი
  • ირაკლი ბოლქვაძე – „გახარია ‒ საქართველოსთვის“
  • ლევან მახარაძე – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
ხულოს მე-2 მაჟორიტარული ოლქი
  • ნადიმ დეკანაძე – „ქართული ოცნება“
  • თენგიზ შანთაძე – „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“
LB loan image desktop LB loan image mobile