თბილისის საერთაშორისო კინოფესტივალის სრული პროგრამა ცნობილია

პუბლიკა

დღეს კინოთეატრ „ამირანში“ თბილისის 23-ე საერთაშორისო კინოფესტივალის პრესკონფერენცია გაიმართა. თბილისის კინოფესტივალის დირექტორმა, გაგა ჩხეიძემ და ქართული პანორამის კოორდინატორმა, მარი გულბიანმა კინოფესტივალის პროგრამა მედიას წარუდგინეს.

თბილისის 23-ე საერთაშორისო კინოფესტივალი 4-11 დეკემბერს ჩატარდება. კინოჩვენებები გაიმართება კინოთეატრ „ამირანში“. ბილეთების გაყიდვა დაიწყება 1 დეკემბერს კინოთეატრის სალაროსა და ვებგვერდებზე: kinoafisha.ge, biletebi.ge, tkt.ge. ბილეთის ფასი იქნება 5 ლარი.

იხილეთ პროგრამა სრულად:

European Forum   ევროპული ფორუმი

  • Bebia   ბებია – Juja Dobrachkous, Georgia/UK, 113’
  • Burning Days   მწველი დღეები –Emin Alper, Turkey/France/Germany/Netherlands/Greece, 2022, 127’
  • Eismayer   აისმაიერი – David Wagner, Austria 2022, 87’
  • Leonora Addio   მშვიდობით, ლეონორა – Paolo Taviani, Italy, 2021, 90’
  • Lord of the Ants   ჭიანჭველათა ბატონი – Gianni Amelio, Italy, 2022, 134’
  • Pacifiction   პასიფიქცია – Albert Serra, France/Spain/Germany/Portugal, 2022, 165’
  • Roxy   როქსი – Dito Tsintsadze, Germany/Belgium, 2022, 100’
  • Schoolgirls   გოგონები – Pilar Palomero, Spain, 2020, 97’
  • The Line   ხაზი – Ursula Meier, Switzerland/France/Belgium, 2022, 100’
  • The Poet   პოეტი – Vytautas V. Landsbergis, Giedrius Tamoševičius, Lithuania 2022, 112’ 7
  • The Word   სიტყვა – Beata Parkanová, Czech Republic/Slovakia/Poland, 2022, 104’
  • Triangle of Sadness   სევდის სამკუთხედი – Ruben Östlund, Sweden/UK/USA/France, 2022, 146’
  • Where Life Begins  შენ აირჩევ სიცოცხლეს – Stéphane Freiss, Italy/France, 2022, 100’

Running for Oscars   ოსკარის მაძიებლები

  • A Piece of Sky   ცის ნაწილი – Michael Koch, Switzerland/Germany, 2022, 136’
  • Alcarràs   ალკარასი – Carla Simón, Spain/Italy, 2022, 120’
  • Aurora’s Sunrise   ავრორას აისი –  Inna Sahakyan, Armenia/Lithuania/Germany, 2022, 96’
  • Boy from Heaven   ბიჭი სამოთხიდან – Tarik Saleh, Sweden/France/Finland/Denmark/Morocco, 2022, 126’
  • Cinema Sabaya   კინოთეატრი საბაია –  Orit Fouks Rotem, Israel, 2021, 91’
  • Close   ახლოს – Lukas Dhont, Belgium/France/Netherlands, 2022, 105’
  • Immaculate   უმანკო – Monica Stan, George Chiper-Lillemark, Romania, 2021, 114’
  • Klondike   კლონდაიკი – Maryna Er Gorbach, Ukraine/Turkey, 2022, 100’
  • Mars One   მარსი ერთი – Gabriel Martins, Brazil, 2022, 115’
  • Plan 75   გეგმა 75 – Chie Hayakawa, Japan/France/Philippines, 2022, 105’
  • Saint Omer   სენ-ომერი – Alice Diop, France, 2022, 122’
  • The Blue Caftan   ლურჯი ხიფთანი – Maryam Touzani, Morocco/France/Denmark/Belgium, 2022, 118’
  • The Kings Of The World   სამყაროს მბრძანებლები  – Laura Mora Ortega, Colombia/Luxembourg/France/Mexico/Norway, 2022, 103’
  • Utama   უტამა – Alejandro Loayza Grisi, Bolivia/Uruguay/France, 2022, 87’

Horizons   ჰორიზონტები

  • Horseplay   ლაზღანდარობა – Marco Berger, Argentina, 2022, 102’
  • Love Life – Kôji Fukada, Japan/France, 2022, 123’
  • Summer With Hope   იმედიანი ზაფხული – Sadaf Foroughi, Canada/Iran, 2022, 99’
  • The Novelist’s Film   მწერალი ქალის ფილმი – Hong Sang-soo, South Korea, 2022, 92’

Made in Germany   დამზადებულია გერმანიაში

  • All Quiet on the Western Front   დასავლეთის ფრონტი უცვლელია – Edward Berger, USA/Germany, 147’
  • Come With Me to the Cinema – The Gregors   წამომყევი კინოში – გრეგორები – Alice Agneskirchner, Germany, 2022, 155’
  • Rabiye Kurnaz vs. George W. Bush  რაბიე ქურნაზი ჯორჯ უ. ბუშის წინააღმდეგ – Andreas Dresen, Germany/France, 2022, 119’
  • Rimini   რიმინი – Ulrich Seidl, Austria/France/Germany, 2022, 114’
  • Sparta   სპარტა – Ulrich Seidl, Austria/Germany/France, 2022, 101’

Country in Focus: Romania   ქვეყანა ფოკუსში: რუმინეთი

  • Immaculate   უმანკო – Monica Stan, George Chiper-Lillemark, Romania, 2021, 114’
  • Man and Dog   კაცი და ძაღლი – Ștefan Constantinescu, Romania/Bulgaria/Sweden/Germany, 2022, 106’
  • Mikado   მიკადო – Emanuel Pârvu, Romania/Czech Republic, 2021, 96’
  • Occasional Spies   უნებლიე ჯაშუშები – Oana Bujgoi Giurgiu, Romania, 2022, 100’
  • Poppy Field   ყაყაჩოების მინდორი – Eugen Jebeleanu, Romania, 2020, 83’
  • Unidentified   ამოუცნობი – Bogdan George Apetri, Romania, 2021, 123’
  • The Miracle   სასწაული – Bogdan George Apetri, Romania/Czech Republic/Latvia, 2022, 118’
  • You Are Ceauşescu to Me   შენ  ჩემთვის ჩაუშესკუ ხარ  – Sebastian Mihâilescu, Romania, 2021, 101’  

UkraineColors of Freedom   უკრაინა: თავისუფლების ფერები 

  • How is Katya?  კატია როგორ არის? – Christina Tynkevich, Ukraine, 2022, 101’
  • Klondike   კლონდაიკი – Maryna Er Gorbach, Ukraine/Turkey, 2022, 100’
  • Mother of Apostles   მოციქულთა დედა – Zaza Buadze, Ukraine, 2020, 122’
  • Pamfir   პამფირი – Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk, Ukraine/France/Poland/Chile/Luxembourg/Germany, 2022, 102’

Director in Focus: Agnieszka Holland   რეჟისორი ფოკუსში: აგნეშკა ჰოლანდი 

  • Mr. Jones   მისტერ ჯონსი – Agnieszka Holland, Poland/UK/Ukraine, 2019, 118’
  • Total Eclipse   სრული დაბნელება – Agnieszka Holland, Belgium/France, 1995, 111’
  • Olivier, Olivier   ოლივიე, ოლივიე – Agnieszka Holland, France, 1992, 110’
  • Europa Europa   ევროპა ევროპა – Agnieszka Holland, Germany/France/Poland, 1990, 112’

DOCA Initiative   ინიციატივა DOCA

  • Bon Voyage   ბედნიერი მგზავრობა – Garegin Papoyan, Armenia, 2021, 68’
  • Fragments of Paradise   სამოთხის ფრაგმენტები – KD Davison, USA, 2022,98’
  • Mariupolis 2 მარიუპოლისი 2 – Mantas Kvedaravičius, Lithuania/France/Germany, 2022, 112’
  • The Museum of Revolution   რევოლუციის მუზეუმი – Srđan Keča, Serbia/Croatia/Czech Republic, 2021, 91’
  • When the Persimmons Grew   როცა მწიფდა ხურმა  – Hilal Baydarov, Azerbaijan/Austria, 2019, 118’

Apollo: Momories of Cinema   აპოლო: კინოს მეხსიერება 

  • La Rabbia di Pasolini   მრისხანება  – Pier Paolo Pasolini, Italy, 1963, 74’
  • Medea   მედეა – Pier Paolo Pasolini, Italy/France/Germany, 1969, 110’
  • Oedipus Rex   ოიდიპოს მეფე – Pier Paolo Pasolini, Italy/Morocco, 1967, 104’
  • The Big City   დიდი ქალაქი – Satyajit Ray, India, 1963, 122’

Special Screenings   განსაკუთრებული სეანსები

  • Falling Leaves  გიორგობისთვე – Otar Iosseliani, USSR, 1966, 91’
  • Jane Campion, The Cinema Woman   ჯეინ კემპიონი, კინოს ქალი  – Julie Bertucelli, France, 98’
  • Mravalzhamier   მრავალჟამიერი – ელდარ შენგელაია, 58’
  • Roxy  როქსი – Dimitri Tsintsadze, Germany/Belgium, 2022, 100’
  • The Port That Never Was  პორტი, რომელიც არ აშენდა – Stefan Tolz, Germany, 2022, 115‘

Georgian Panorama   ქართული პანორამა

Full-length Fictions   სრულმეტრაჟიანი მხატვრული ფილმები

  • A Room of my Own   ჩემი ოთახი – Ioseb (Soso ) Bliadze, Georgia/Germany, 107’
  • And the Sun Rises   და მერე გათენდა – Dito Tsintsadze, Georgia, 2022, 90’
  • Inconceivable Light  აღუქმელი ნათება – Anna Sarukhanova, Georgia, 2022,  82’
  • The Beautiful Helen   მშვენიერი ელენე – George Ovashvili, Georgia/ Turkey/ France 2022, 92’
  • The Drummer   დრამერი – Kote Kalandadze, Georgia, 2022, 84’
  • The Long Break   დიდი შესვენება – Davit Pirtskhalava, Georgia, 2022, 110’

Short Films   მოკლემეტრაჟიანი მხატვრული ფილმები

  • Axel   აქსელი – Levan Uchaneishvili,  Georgia 2022, 30’
  • Jesus Bird (Baptism In The Jordan)  ქრისტე ჩიტი (ნათლობა იორდანეში) – Mikhail Kvirikadze, Georgia, 2021, 27’
  • Chandelier  ჭაღი – Giorgi Putkaradze, Georgia, 2022, 12’
  • Last Days of Toto  ტოტოს უკანასკნელი დღეები – Tornike Tikaradze, Georgia, 2022, 22’
  • My Friend Andro  ჩემი მეგობარი ანდრო – Katalina Bakradze,Georgia 2022, 14’
  • Preparation სამზადისი – Ilia Asitashvili, Georgia, 2021, 15’
  • Ronin’s Confession  რონინის აღსარება – Giorgi Khukhunaishvili, Georgia 2022, 10’
  • Skyscraper ცათამბჯენი – Davit Shekriladze, Georgia, 2021, 5’
  • Where Are You Headed? საით მიდიხარ? – Giorgi Ramishvili, Georgia, 2022, 16’
  • Without a Promise დაპირების გარეშე – Tati Baramia, Georgia, 2022, 13’

Full-length Documentary Films   სრულმეტრაჟიანი დოკუმენტური ფილმები

  • A stage – Still We Play On მაინც ვითამაშებთ – Giorgi Varsimashvili, Georgia, 2022, 85’
  • A State in a State  სახელმწიფო სახელმწიფოში – Tekla Aslanishvili, Georgia, Spain, Germany, 2022, 47’
  • Atonal Glow ატონალური გაბრწყინება – Alexander Koridze, Georgia, 2022, 69’
  • Endless Light   უსასრულო ნათება – Nikoloz Chikovani, Georgia , 2022, 47’
  • Good Morning to You! Good Night to Me.. დილა მშვიდობისა თქვენღამე მშვიდობისა მე – Tamar Bartaia, Georgia, 52’
  • InBax   ინბაქსი – Tornike Bziava, Georgia, 2022, 67’
  • Respublika  რესპუბლიკა – Khvicha Emiridze, Tinatin Emiridze, Georgia,  2022, 70’
  • The Northeast Winds  აღდგომა – Nokoloz Bezhanishvili, Georgia  2022,  90’

Short Documentary Films   მოკლემეტრაჟიანი დოკუმენტური ფილმები

  • Elements of Dust  მტვრის ნაწილაკები – Giorgi Beruashvili, Georgia, 2022, 31’
  • Glasses crack, tablecloths splinter ჭიქები იბზარებამაგიდის გადასაფარებლები იხევა – Anna Japaridze, Georgia, 2022, 17’
  • Hey, Gunesh! ჰეიგუნეშ! – Ana Jegnaradze, Marita Tevzadze, Georgia, 2021, 22’
  • Invisible People უხილავი ხალხი – Vano Tvauri, Georgia, 2020, 14’
  • Life Is Beautiful   ცხოვრება მშვენიერია – Levan Shubashvili, Georgia, 2022, 23’
  • My Phone Memory ჩემი ტელეფონის მეხსიერება – Papuna Mosidze, Tatia Akhalshenashvili, Georgia, 2022, 30’
  • The Dead will Understand გაგვიგებენ მიცვალებულები – Marita Tevzadze, Ana Jegnaradze, Georgia, 2022, 22’
LB loan image desktop LB loan image mobile