წინასწარი მონაცემები: მეორე ტური 14 მაჟორიტარულ ოლქში გაიმართება

პუბლიკა

ცენტრალურმა საარჩევნო კომისიამ 10:00 საათის მონაცემებით 3847 უბნიდან 2668 დაითვალა უბნების – 69.35%. წინასწარი მონაცემებით, 14 მაჟორიტარულ ოლქში მეორე ტური იქნება.

ამ მონაცემებით, მეორე ტური იქნება თბილისის ყველა უბანში, სადაც ხმები ასე განაწილდა:

მთაწმინდა – თბილისის პირველი საარჩევნო ოლქი:

  • „ქართული ოცნება“ – ბექა ოდიშარია – 47.7%;
  • „ევროპული საქართველო“ – შალვა შავგულიძე – 28.69%;
  • „ლელო“– საბა ბუაძე – 7.87%.

ვაკე – თბილისის მე-2 საარჩევნო ოლქში ხმები ასე განაწილდა:

  • „ქართული ოცნება“ – ნოდარ ტურძელაძე – 41.46%;
  • „ევროპული საქართველო“ – ელენე ხოშტარია – 36.37%;
  • „ლელო“ – ლევან კობერიძე – 7.09%.

საბურთალო – თბილისის მე-3 საარჩევნო ოლქში ხმები ასე განაწილდა:

  • „ქართული ოცნება“ – დავით სერგეენკო – 44.17%;
  • „ალეკო ელისაშვილი-მოქალაქეები“ – ელექსანდრე ელისაშვილი – 18.73%;
  • „ლელო “ – ბადრი ჯაფარიძე – 13.37%.

ისანი – თბილისის მე-4 საარჩევნო ოლქში ხმები ასე განაწილდა:

  • „ქართული ოცნება“ – კახა კახიშვილი – 47%;
  • „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – „ძალა ერთობაშია” – ხატია დეკანოიძე – 25.45%;
  • „სტრატეგია აღმაშენებელი“ – გიორგი ვაშაძე – 12.92%.

სამგორი – თბილისის მე-5 საარჩევნო ოლქში ხმები ასე განაწილდა:

  • „ქართული ოცნება“ – სოზარ სუბარი – 46.61%;
  • „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – „ძალა ერთობაშია” – ლევან ხაბეიშვილი – 38.23%.

დიდუბე-ჩუღურეთი – თბილისის მე-6 საარჩევნო ოლქში ხმები ასე განაწილდა:

  • „ქართული ოცნება“ – გია ვოლსკი – 44.91%;
  • ანა დოლიძე – 19.75%;
  • „გირჩი“ – ზურაბ ჯაფარიძე  – 19.47%.

ნაძალადევი – თბილისის მე-7 საარჩევნო ოლქში ხმები ასე განაწილდა:

  • „ქართული ოცნება“ – მიხეილ ყაველაშვილი – 45.12%;
  • „ლეიბორისტული პარტია“ – შალვა ნათელაშვილი – 25.17%.

გლდანი – თბილისის მე-8 მაჟორიტარულ ოლქში ხმები ასე განაწილდა:

  • „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – „ძალა ერთობაშია” – ნიკა მელია – 43.8%;
  • „ქართული ოცნება“ – ლევან კობიაშვილი – 43.1%.

რაც შეეხება რეგიონებს, წინასწარი მონაცემებით მეორე ტური გაიმართება 6 ოლქში:

მე-10 მაჟორიტარულ ოლქში [თელავის, ახმეტის, ყვარლისა და ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტებში] ხმები ასე განაწილდა:

  • „ქართული ოცნება” – ირაკლი ქადაგიშვილი – 47.03%;
  • „ენმ – „ძალა ერთობაშია” – გიორგი ბოტკოველი – 40%.

მე-12 ოლქში [რუსთავის მუნიციპალიტეტში და გარდაბნის მუნიციპალიტეტის ნორიოს, მარტყოფის, ახალსოფლის, სართიჭალის, გამარჯვების, ახალი სამგორის, ლემშვენიერის, თელეთის, კუმისისა და კრწანისის ადმინისტრაციულ ერთეულებში] ხმები ასე განაწილდა:

  • „ქართული ოცნება“ – ნინო ლაცაბიძე – 49.03%;
  • „ენმ – „ძალა ერთობაშია” – დავით კირკიტაძე  – 30.13%.

მე-16 საარჩევნო ოლქში [ხაშურისა და ქარელის მუნიციპალიტეტებში და გორის მუნიციპალიტეტის ვარიანის, ნიქოზის, ტირძნისის, სკრისა და შინდისის ადმინისტრაციულ ერთეულებში] ხმები ასე განაწილდა:

  • „ქართული ოცნება“ – ზაალ დუგლაძე – 48.43%;
  • „ენმ – „ძალა ერთობაშია”“ – ნატო ჩხეიძე – 31.5%;
  • „ლელო“ – კახა კოჟორიძე 7.3%.

23-ე საარჩევნო ოლქში [ქუთაისის მუნიციპალიტეტში] ხმები ასე განაწილდა:

  • „ქართული ოცნება“ – ზაზა ლომინაძე – 40.51%;
  • „ენმ – „ძალა ერთობაშია“ – გრიგოლ ვაშაძე – 36.14%.

27-ე საარჩევნო ოლქში [ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში] ხმები ასე განაწილდა:

  • „ქართული ოცნება“ – ირაკლი ჩიქოვანი – 46.14%;
  • „ენმ – „ძალა ერთობაშია“ – მალხაზ ჯალაღონია – 37.97%;
  • „ევროპული საქართველო“ – გიგი უგულავა –7.81%.

28-ე საარჩევნო ოლქში [ბათუმის მუნიციპალიტეტში] ხმები ასე განაწილდა:

  • „ქართული ოცნება“ – რესან კონცელიძე – 41.41%;
  • „ენმ – „ძალა ერთობაშია” – ლევან ვაშალომიძე – 36.31%.
LB loan image desktop LB loan image mobile