თბილისში მიმდინარე საპროტესტო აქციების პერიოდში სისხლის სამართლის წესით დაკავებულია რუსეთის კიდევ ორი მოქალაქე - ანასტასიია ზინოვკინა და არტემ გრიბული. მათ პროკურატურა გასაღების მიზნით 16 გრამი ნარკოტიკული საშუალება ალფა-პვპ-ის ფლობას ედავება. ბრალდებულები ბრალს არ აღიარებენ და ამბობენ, რომ პოლიციამ მათ ნარკოტიკი ჩაუდო - მიაჩნიათ, რომ ისინი თბილისში საპროტესტო აქციებში მონაწილეობის გამო ისჯებიან.
თბილისის საქალაქო სასამართლომ რუსული კანონის წინააღმდეგ საპროტესტო აქციებზე დაკავებულ ათივე პირზე განაჩენი უკვე დაადგინა. სტატიაში თავს მოვუყრით მათ შესახებ ინფორმაციას და კიდევ ერთ მოგიყვებით, თუ როგორ დასაჯა სისტემამ ისინი.
დიახ, თეატრი ყველა დროში პოლიტიკური, სოციალური და თანამედროვე ხელოვნება იყო. ბერძნული თეატრიდან დაწყებული, მოლიერის მოხეტიალე დასით, შექსპირის “გლობუსით” და კლასიკური დრამებით გამყარებული. კიდევ უფრო პოლიტიკური და აქტუალური გახდა მეოცე საუკუნეში, როდესაც ბრეხტის, არტოს, ბეკეტის და აუგუსტო ბოალის ტექსტებმა კიდევ უფრო შეცვალეს თეატრის ენა და სათქმელი.
სალომე ზურაბიშვილი გასულ კვირას ვაშინგტონში სამუშაო ვიზიტით იმყოფებოდა, სადაც ამერიკის 47-ე პრეზიდენტის ინაუგურაციას დაესწრო.
არჩევნებიდან სულ რამდენიმე დღეში ცნობილი გახდა, რომ ევროკომისია არ აპირებს საქართველოსთან ევროკავშირში შესვლის მოლაპარაკებების დაწყების რეკომენდაცია გასცეს. ყოველწლიური გაფართოების ანგარიშში ნათქვამია, რომ სანამ ქვეყანა არსებულ კურსს არ შეცვლის, ევროკომისია მოლაპარაკებების დაწყების რეკომენდაციას ვერ გასცემს.